Aktualności

Z młotkiem na policjantów

Data publikacji 22.02.2016

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie pełniąc służbę na terenie powiatu stargardzkiego w jednym z bloków mieszkalnych zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn, z których jeden ukrywał się w szafie. W jego obronie stanął brat, który odpowie teraz za czynną napaść na policjantów.

W piątek, wspierając stargardzką prewencję, na terenie naszego powiatu kolejny już raz służbę pełnili  szczecińscy mundurowi i podobnie jak kilka dni wcześniej zatrzymali trzy osoby, jednak tym razem podczas jednej interwencji.

Do tego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Dolice. Tam policjanci udali się pod wskazany adres gdzie przebywać miał poszukiwany w celu odbycia kary w stargardzkim Zakładzie Karnym 43-letni mężczyzna. Kiedy funkcjonariusze zapukali do mieszkania, drzwi jak się później okazało otworzył 48-letni brat poszukiwanego, który zamachnął się na policjantów trzymanym w ręku dużym młotkiem. Sprawca mimo wyraźnych poleceń nie reagował, dlatego funkcjonariusze obezwładnili go wykorzystując do tego gaz służbowy oraz chwyty obezwładniające.

Krótko po tym policjanci szybko ustalili powód takiego zachowania mężczyzny. Jak się okazało w przedmiotowym mieszkaniu, w szafie ukrywał się poszukiwany 43-letni brat napastnika.

Jeszcze przed opuszczeniem tego bloku mundurowi sprawdzili przebywającego tam drugiego 43-latka, który również okazał się być poszukiwany w celu odbycia kary w stargardzkim Zakładzie Karnym.

Obaj bracia w chwili zatrzymania w organizmie mieli niemal trzy promile alkoholu natomiast badanie trzeciego z mężczyzn  wykazał ponad 3,5 promila.

Poszukiwani trafili do więzienia, natomiast sprawca czynnej napaści usłyszał zarzut zagrożony karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 


podkom. Łukasz Famulski

Powrót na górę strony