Aktualności

Areszt dla oszusta działającego metodą "na wnuczka"

Data publikacji 16.02.2019

Kołobrzescy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo „na wnuczka” Sprawca wpadł chwilę po tym, jak wyłudził 7 tys. złotych od mieszkanki Kołobrzegu. Dzięki policjantom, kobieta nie straciła wszystkich oszczędności, a oszukujący w ten sposób znalazł się już za kratkami. Dzisiaj 39-letek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Kołobrzescy dzielnicowi otrzymali sygnał od mieszkańca osiedla Milenium o podejrzanym mężczyźnie, który przed chwilą wziął pieniądze od starszej kobiety. Natychmiast udali się we wskazany rejon i zauważyli opisaną osobę. Po krótkim pościgu zatrzymali 39- latka, mieszkańca Poznania. Mężczyzna miał przy sobie plik z pieniędzmi w kwocie 7 tysięcy złotych.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci kryminalni chwilę przed zatrzymaniem do 86 -letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który powiedział że jej siostrzeniec potrącił  samochodem kobietę i potrzeba jest 30 tysięcy złotych. Kobieta oświadczyła że ma tylko 7 tysięcy złotych. Rozmówca przystał na tą kwotę i nakazał przekazać pieniądze jego znajomemu.

Śledczy podczas prowadzonego postępowania zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa zatrzymanemu.  Dzisiaj został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Teraz 39 –latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Tomasz Kwaśnik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.48 MB)

Powrót na górę strony