Aktualności

Sprawca zranienia nożem aresztowany

Data publikacji 18.02.2019

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 20 - letni stargardzianin, który na Osiedlu Zachód w Stargardzie zranił nożem w okolicach twarzy młodego mężczyznę. Sąd zastosował wobec zatrzymanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę po godz. 22:00 stargardzcy policjanci wezwani zostali pod jeden z bloków    na Osiedlu Zachód, gdzie miało dojść do ugodzenia nożem. Na miejscu podejmujący interwencję mundurowi w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że podczas przechodzenia obok siebie po chodniku mężczyźni trącili się barkami. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, która szybko przerodziła się w bójkę. Podczas szarpaniny jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i ranił poszkodowanego w okolicę twarzy, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.  

Policyjne działania bardzo szybko pozwoliły ustalić, a także zatrzymać sprawcę tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia w godzinach porannych.

Zatrzymany stargardzianin trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w sprawach  usłyszał łącznie 5 zarzutów, w tym 3 dotyczące uszkodzenia ciała połączone  z wybrykiem chuligańskim, oraz dwa dotyczące kierowania gróźb pozbawienia życia. Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie wnioskował do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie   o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych, a prokurator taki wniosek skierował do sądu.  20 – latek na  dwa miesiące trafi do aresztu.


st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz

  • Sprawca zranienia nożem aresztowany
Powrót na górę strony