Sprawca rozboju na małoletnim aresztowany - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Sprawca rozboju na małoletnim aresztowany

Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego stargardzkiej komendy aby namierzyć i zatrzymać sprawcę rozboju do jakiego doszło w jednym z autobusów miejskich w Stargardzie. Decyzją stargardzkiego sądu 29- latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w autobusie miejskim linii 8 w Stargardzie. Jak ustalili mundurowi jadący  autobusem 29- latek  podszedł do 12- letniego chłopca i go odepchnął a następnie, gdy drzwi pojazdu się otworzyły wyrwał telefon z ręki nastolatka . Mężczyzna wysiadł z autobusu i oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci patrolówki znając opis sylwetki, oraz ubiór napastnika bardzo szybko wytypowali  i zatrzymali sprawcę tego rozboju. Okazał się nim 29 -letni mieszkaniec Kluczewa, który znany był już stargardzkim funkcjonariuszom za popełnienie  innych przestępstw,  za które wcześniej odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do dokonania rozboju oświadczając, że telefon ten sprzedał  w jednym z lombardów na terenie Choszczna.  Policjanci  odzyskali skradziony nieletniemu  telefon.

Sędzia Sądu Rejonowego w Stargardzie, przychylił się do wniosku Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Stargardzie, poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

 

st asp. Krzysztof Wojsznarowicz