Aktualności

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

Data publikacji 02.04.2019

Dzisiaj miała miejsce inauguracja kampanii edukacyjno- profilaktycznej pt.” Narkotyki i dopalacze zabijają” przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej główne hasło brzmi jak w tytule.

Na terenie całego kraju w tym również województwa zachodniopomorskiego ruszyła seria spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczącą niebezpieczeństw wynikających z zażywania środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Premierę miał również spot profilaktyczny pt. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

W Szczecinie kampania została zainaugurowana przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. W wykładzie na temat zagrożeń związanych z dopalaczami a także w prezentacji spotu profilaktycznego wzięli udział studenci pierwszego roku kierunków kryminalistyka oraz psychologia, jak również wykładowcy WSH TWP.

Kampania ma za zadanie uzmysłowienie młodym ludziom zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy.

Mając styczność z dopalaczami trzeba mieć na uwadze, że nie jest to zabawa a ogromne ryzyko, które często rujnuje zdrowie a w najtragiczniejszych przypadkach jest przyczyną śmierci.

Substancje zawarte w dopalaczach niszczą ludzki organizm: mózg, serce, narządy wewnętrzne. Człowiek będący pod wpływem dopalaczy traci kontrolę nad swoim zachowaniem i stanowi zagrożenie dla otoczenia.

 

 

sierż. K. Szelest

 

Powrót na górę strony