Aktualności

Poszukiwany listem gończym zatrzymany na kolejnym przestępstwie

Data publikacji 03.03.2016

Policjanci z Dąbia zatrzymali 36- latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna już trafił do Aresztu Śledczego. Został zatrzymany, kiedy usiłował przywłaszczyć sprzęt budowlany. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo jakie popełnił w ostatnim czasie. 36 - latek usłyszał 6 zarzutów dotyczących przywłaszczenia mienia wartego ponad 20 tysięcy złotych. Za te czyny może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania kryminalnych z Dąbia doprowadziły do zatrzymania 36- letniego mieszkańca powiatu świdwińskiego. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i ukrywał się przed organami ścigania.


Policjanci z Dąbia ustalili, że mężczyzna zajmował się przestępczym procederem w lutym 2016r. Działał na terenie  całego Szczecina ale głównie na Prawobrzeżu. Funkcjonariusze  na podstawie przeprowadzonych  ustaleń  wpadli na jego trop i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych  na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy w jednej ze szczecińskich firm  na Prawobrzeżu wypożyczał młot do wyburzania ścian.


Jak się później okazało, nie zamierzał go oddać, podobnie jak kilka innych wypożyczonych przedmiotów.  Zebrany przez  funkcjonariuszy materiał dowodowy wskazywał, że 36- latek kilka razy zawierał umowy z firmami na wypożyczenie profesjonalnego sprzętu budowlanego. Jednak zamiast oddawać go w wyznaczonym terminie  wstawiał  do szczecińskich lombardów jako swoją własność.


Policjanci po zatrzymaniu 36- latka na kolejnej próbie przywłaszczenia narzędzi ustalili firmy, które okradł. Okazało się, że mężczyzna przywłaszczył sprzęt o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Podejrzewany  usłyszał 6 zarzutów, pięć z nich dotyczyło przywłaszczenia mienia i 1 usiłowania. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył mundurowym, że sprzedawał w lombardzie wypożyczony sprzęt chcąc uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na spłatę długów.


36- latek znany jest Policji, wcześniej był notowany za różne przestępstwa, głównie kradzieże i oszustwa. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do innych spraw karnych i dlatego sąd wystawił za nim list gończy. Policjanci realizując postanowienie z listu gończego umieścili 36 - latka w areszcie Śledczym , wkrótce o dalszych jego losach zdecyduje sąd.


Dzięki pracy dąbskich policjantów odzyskano wstawiony do lombardu sprzęt i wkrótce trafi on do prawowitych właścicieli. Podejrzewanemu za przywłaszczenie mienia może grozić do 5 lat pobawienia wolności.

 

st.asp. Irena Kornicz

Powrót na górę strony