Aktualności

Polsko - niemieckie warsztaty szkoleniowe na temat zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych- INTERREG VA

Data publikacji 20.05.2019

W siedzibie WORD w Szczecinie odbyły się warsztaty szkoleniowe Policji polskiej i niemieckiej w ramach projektu INT 45 " Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na trasach transgranicznych Pomorza Przedniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe zabezpieczenie miejsc zdarzeń drogowych.

W spotkaniu tym brali udział przedstawiciele Policji niemieckiej na czele z : Panem Hanoo Lüders Naczelnikiem Policji Kryminalnej Neubranderburgii. Swoje wystąpienia przygotowały także  Pani Anja Jaahnke i Madeleine Stüdemann specjalistki ds. ruchu drogowego  Prezydium i Inspekcji Policji w Neubranderburgu. Zastępca Naczelnika WRD KMP w Szczecinie asp.szt. Piotr Kordaszewski oraz przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie również czynnie uczestniczyli w warsztatach.


Pamiętać należy, że wzrost  natężenia ruchu samochodowego na zachodniopomorsko-mekleburskich odcinkach dróg powoduje wzrost ilości wypadków. Na drogach regionu uczestnicy ruchu rozwijają duże prędkości, dlatego też wypadki tam się zdarzające są często drastyczne w skutkach. W związku z powyższym ważne jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu poprzez wymianę doświadczeń na temat prawidłowego zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego.


Zatem celem tych warsztatów jest wspólne wypracowanie założeń  zapewniających wysoki stan bezpieczeństwa w czasie obsługi wypadków na polskich i niemieckich odcinakach dróg wspólnego obszaru transgranicznego.
Odbiorcami efektów projektu są także turyści, przejeżdżający przez obszar pogranicza. Grupą docelową wspólnego przedsięwzięcia są również funkcjonariusze obu Policji w czasie ich codziennej pracy.


Jakościowym rezultatem projektu i warsztatów jest: zmniejszenie deficytów bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze transgranicznym, zmniejszenie istniejących trudności organizacyjno-prawnych w zakresie wspólnych działań prewencyjnych oraz wyrównanie standardów wyposażenia Policji.

zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG

  • wystąpienie policjantki z Niemiec na warsztatach w Szczecienie
  • policjanci z wydziałów ruchu drogowego na warsztatach
  • policjanci z województwa zachodniopomorskiego i Niemiec na warsztatach
  • uczestnicy warsztatów polsko- niemieckich
Powrót na górę strony