Aktualności

Odprawa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie letnim

Data publikacji 30.05.2019

Okres wakacji to nie tylko beztroskie lato. W ramach przygotowań do sezonu w dniu 29 maja br. w Kołobrzegu odbyła się odprawa, poświęcona przygotowaniom służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo do sezonu letniego 2019.

W spotkaniu wzięli udział komendanci powiatowi i miejscy jednostek Policji pasa nadmorskiego: Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Gryfic, Kołobrzegu, Koszalina i Sławna, naczelnicy: wydziału ruchu drogowego i prewencji KWP w Szczecinie, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, a także zaproszeni goście reprezentujący służby pozapolicyjne: Straż Graniczna, ITD, Straż Miejska, WOPR, Urzędy Morskie w Słupsku i Szczecinie, Lasy Państwowe. Obradom przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski.

Na spotkaniu przedstawione zostały założenia jakie będą realizowane w trakcie zbliżającego się sezonu letniego, aby zapewnić turystom udany wypoczynek w miejscowościach nadmorskich. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo na obszarach wodnych, a także na głównych ciągach komunikacyjnych prowadzących nad morze.

Istotną kwestią jest także zabezpieczenie wielu imprez, które będą uatrakcyjniać letni wypoczynek. Takie wydarzenia to duże przedsięwzięcie logistyczne nie tylko dla Policji ale i dla wielu służb.

Mundurowi i podmioty biorące udział w odprawie zapewniły także o możliwości współpracy z Policją w zakresie swoich kompetencji.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie zastąpią uwagi i zdrowego rozsądku turystów, począwszy od drogi - podczas wakacyjnych podróży, kończąc na plaży i spędzaniu czasu nad wodą.

Pamiętajmy, że alkohol, słońce i brawura nie idą w parze z rozwagą. Dbajmy wzajemnie o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

ZP


 

Powrót na górę strony