Najlepsi policjanci zachodniopomorskiej drogówki - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Najlepsi policjanci zachodniopomorskiej drogówki

Mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. szt. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu "POLICJANT RUCHU DROGOWEGO".

Konkurs odbył się w dniach 4 i 10 czerwca 2019 r. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięło 20 funkcjonariuszy -  to przedstawiciele komend miejskich i powiatowych z naszego garnizonu. W ramach spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej Policji.

W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym . Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się  na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali  także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na skrzyżowaniu ul. Staszica a w Szczecinie.
 Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu.


Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.


Podczas uroczystego zakończenia konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie - insp. Piotr Ostrowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie - Cezary Tkaczyk oraz Pan Józef Liszczak Prezes Polskiego Związku Motorowego wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.


Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą nasz garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu "policjant ruchu drogowego", który odbędzie się we wrześniu  w Legionowie.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

podkom. Anna Gembala/RD KWP

 • zwycięscy konkursu policjant ruchu drogowego - eliminacje wojewódzkie
 • policjanci rozwiązują testy
 • odprawa kierowników i naczelników ruchu drogowego
 • policjanci kierują ruchem na skrzyżowaniu
 • policjant kieruje ruchem
 • policjant kieruje ruchem
 • policjant kieruje ruchem
 • uczestnicy konkursu
 • Zastępca KWP w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski wręcz puchary najlepszym
 • nagrody wręcza komendant, dyrektor WORD C. Tkaczyk i Prezez PZM-otu J. Liszczak
 • zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...