Aktualności

Usłyszał 21 zarzutów za kradzieże, włamania i oszustwa

Data publikacji 17.03.2016

Zarzuty kradzieży , kradzieży z włamaniem oraz oszustw usłyszał 29- letni mieszkaniec Kołobrzegu, który włamywał się do samochodów , oraz kradł w sklepach. Mężczyznę zatrzymali kołobrzescy funkcjonariusze. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzili postępowania dotyczące licznych kradzieży , włamań oraz oszustw, które miały miejsce na terenie Kołobrzegu od sierpnia ubiegłego roku . Rysopis jaki podawali pokrzywdzeni był zawsze ten sam . Według poczynionych ustaleń sprawca dokonywał kradzieży w sklepach , kawiarniach czy szatniach ośrodków wczasowych. Miał też na swoim koncie włamania do samochodów oraz kradzieże rowerów.


Jak ustalili kryminalni w jego zainteresowaniu najczęściej były telefony komórkowe i laptopy. Łączna wartość strat to kwota ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci pracujący nad sprawą  wytypowali i zatrzymali w tym tygodniu podejrzewanego 29- latka z Kołobrzegu.  Na podstawie zebranego materiału dowodowego w tej sprawie mężczyzna usłyszał aż 21 zarzutów dotyczących kradzieży , kradzieży z włamaniem oraz oszustw.


Wszystkie zarzuty przedstawiane były w tzw. recydywie. Wczoraj prokurator oraz Komendant w Kołobrzegu wnioskowali o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego. Sąd zastosował wobec 29 -latka dozór policyjny .


Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


mł.asp.Tomasz Kwaśnik/AG

Powrót na górę strony