Aktualności

Szybki wyrok za "piracką" jazdę po alkoholu

Data publikacji 14.11.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej po tym jak przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W efekcie po krótkim pościgu został zatrzymany. Pijany kierowca został rozliczony w trybie przyspieszonym. Po wytrzeźwieniu został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim prowadzili pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli w Suliszewie. Kierowca przekroczyl dozwoloną prędkość  w terenie zabudowanym aż o 58 km/h. 30 – letni mieszkaniec Drawska Pomorskiego na widoczny znak policjanta nie zatrzymał się  i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za mazdą, jednocześnie na jednej z ulic zorganizowana została blokada. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd na terenie Drawska Pomorskiego. W trakcie  okazało się, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu, miał pół promila w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany, a decyzją Sądu Rejonowego w Drawsku Pom. na sprawcę nałożono karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, nawiązkę oraz pozbawiono kierującego uprawnień do kierowania na okres 3 lat.

  • zatrzymanie pojazdu przez policjantów
  • zatrzymanie pojazdu przez policjantów
  • zatrzymanie pojazdu przez policjantów
Powrót na górę strony