Aktualności

Ujął nietrzeźwego kierującego, a następnie powiadomił Policję

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Świnoujścia, który idąc ulicą Marynarzy w Świnoujściu, dostrzegł nietrzeźwego mężczyznę wchodzącego do samochodu. Bez chwili wahania ruszył i zatrzymał pojazd, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki i ujął nietrzeźwego 38-latka. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila.

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego. Zgłaszający wykazał się postawą godną naśladowania i zatrzymał odjeżdżającego nietrzeźwego kierującego, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki i ujął mężczyznę, z którym czekał na przyjazd policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało, że mężczyzna ma w organizmie  ponad 2,5 promila. Przechodzień wykazał się wzorową postawą zatrzymując nietrzeźwego kierującego. Być może jego reakcja ocaliła czyjeś zdrowie i życie.
Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 38-latek stanie teraz przed Sądem.

Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000zł.

post. Kamil Zwierzchowski

  • zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy