Aktualności

Policjanci pomogli rannemu psu

Data publikacji 20.01.2020

Policjanci każdego dnia w swojej służbie podejmują różne interwencje. Są to interwencje własne jak i zlecone przez stanowisko kierowania. Na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie ale nie są także obojętni na inne żywe istoty. Podczas jednej z interwencji pomogli rannemu psu.

Była godzina około 03.00, kiedy policjanci z patrolu jechali ulica Bydgoską, drogą krajową K10, nieopodal stacji benzynowej. W pewnej chwili zauważyli w przydrożnym rowie przemoczonego  i rannego psa.
Zatrzymali radiowóz, podeszli do zwierzęcia aby sprawdzić jego stan. Widać było, że pies przypominający wyglądem owczarka niemieckiego cierpi, gdyż zwierzę skomlało.


Kiedy sierż. szt. Małgorzata Janicka i st. sierż. Kacper Tracz zbliżyli się chcą podnieść czworonoga aby umieścić go w radiowozie aby następnie zawieść go do lecznicy dla zwierząt, pies zaczął warczeć, podniósł się na chwilę po czym opadł.
W związku z tym policjanci okryli psa kocem termicznym  i powiadomili lekarza weterynarii. Przybyły na miejsce lekarz podał psu zastrzyk usypiający aby móc zwierzę przetransportować  . Obrażenia jakich doznał prawdopodobnie 2 -letni czworonóg, wskazywały na potrącenie przez samochód.


Pies  został dowieziony do lecznicy, gdzie została udzielona mu pomóc. Policjanci odszukali także właściciela psa. Z rozmowy dowiedzieli się, że  pies zaginął dzień wcześniej. Obecnie jest on już ze swoim właścicielem.


asp. Beata Budzyń

  • policjanci z Wałcza
Powrót na górę strony