Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 26.02.2020

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 66-letniego mężczyzny, który w poniedziałek późnym popołudniem wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odnaleźli zaginionego. Życiu i zdrowiu mężczyzny nic nie zagrażało dlatego został on przekazany pod opiekę bliskim.

O zaginięciu mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni telefonicznie przez jego konkubinę wczoraj około 10.30. Ze zgłoszenia wynikało, że 66-latek dzień wcześniej po godz. 18.00 wyszedł z domu i do niego już nie wrócił. Kobieta poinformowała policjantów, że z uwagi na stan jego zdrowia, mężczyzna może znaleźć się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Policjanci ustalili jego rysopis, który dyżurny komendy niezwłocznie przekazał wszystkim patrolom znajdującym się w służbie.

Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie rejonu w pobliżu miejsca zaginięcia. Sprawdzili placówki służby zdrowia, noclegownie i miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić mężczyzna. Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku niezwłocznie podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla całej jednostki.

66-latek został zarejestrowany jako zaginiony, a informacja o poszukiwaniach trafiła do jednostek ościennych. Zespół do Spraw Poszukiwań ze szczecineckiej jednostki rozmawiał z bliskimi mężczyzny, ustalał i sprawdzał kolejne miejsca i adresy w których był widywany 66 – latek.

W tym czasie do komendy zgłaszali się kolejni policjanci angażowani w działania poszukiwawcze.

Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę odpowiadającego rysopisem zaginionemu. Poszukiwacze znaleźli starszego mężczyznę spacerującego na jednej z ulic w Szczecinku, o czym niezwłocznie zostali powiadomieni bliscy. Mężczyzna został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, a ponieważ stan jego zdrowie nie budził zastrzeżeń mężczyzna został odwieziony do miejsca zamieszkania.

 

asp. Anna Matys

Powrót na górę strony