Zatrzymani czterej sprawcy rozboju - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zatrzymani czterej sprawcy rozboju

Data publikacji 04.04.2016

Zaledwie kilka dni po rozboju do jakiego doszło na stacji benzynowej na terenie gminy Polanów, zatrzymane zostały cztery osoby. W toku intensywnych czynności operacyjnych na ich trop wpadli policjanci z komisariatu II w Koszalinie.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, na jednej ze stacji benzynowych w gminie Polanów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli na stację i obezwładnili ekspedientkę, a następnie z kasy ukradli pieniądze w kwocie około 3,5 tysiąca złotych. Sprawcy po dokonanym przestępstwie uciekli w nieznanym kierunku.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji, które sprawdzały przyległe tereny i posesje. Ponadto utworzone zostały punkty blokadowe na drogach wyjazdowych. Dyżurny wysłał  w ten rejon przewodnika z psem tropiącym.

Na skutek szeroko rozwiniętych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze z Komisariatu Policji II  w Koszalinie ustalili i zatrzymali w tej sprawie czterech mężczyzn z gminy Polanów. Wśród nich znajdowały się trzy osoby nieletnie i jedna osoba która ukończyła 17 lat. Wszyscy zatrzymani sprawcy przyznali się do popełnionego czynu i opisali, jaka była rola każdego  z nich w dokonanym rozboju.


Policjanci w wyniku przeszukania zatrzymanych osób znaleźli przy dwóch z nich niewielkie ilości suszu roślinnego. Po wstępnym badaniu okazało się, że była to marihuana. W toku dalszych czynności i dokonanych przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez sprawców, policjanci ujawnili skradzione przez sprawców pieniądze.


Wobec trzech osób nieletnich Sąd Rodzinny w Koszalinie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich. Natomiast 17-latek decyzją prokuratora objęty został dozorem policyjnym.

 

st.post. Beata Gałka/AG