Aktualności

Grupa speed skutecznie eliminuje piratów drogowych

Data publikacji 23.05.2020

Myśliborska drogówka zatrzymała prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy stracili swoje prawa jazdy za zbyt "ciężką nogę". Mamy majowy weekend, a policjanci apelują o rozsądek na drodze.

Pierwszy wpadł 24-latek. Policjanci zatrzymali go w Boleszkowicach, gdzie w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 64 km/h.- konsekwencje takiej jazdy to zatrzymane prawo jazdy, mandat 400zł i 10 punktów karnych.
Zbyt ciężką nogę okazał się też mieć kolejny z kierowców, który zbyt mocno przycisnął gaz. 61 - latek zachowując się bardzo nieodpowiedzialnie, pędził w terenie zabudowanym o 51 km/h za szybko co również źle się dla niego skończyło. Policjanci z myśliborskiej grupy speed nie byli zbyt pobłażliwi i  nałożyli na pirata drogowego mandat karny w wysokości 400 zł. Ponadto 61 - latek wzbogacił swoje konto tak jak jego poprzednik o 10 punktów karnych.

Policja przypomina, kierowcom, że gdy przekroczą prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu ( 400 - 500 zł ) i 10 punktów karnych spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!
 

 

asp. sztab. Jacek Poleszczuk /MR

Powrót na górę strony