Aktualności

Udaremnione nielegalne wyścigi samochodowe

Data publikacji 25.05.2020

Działania zachodniopomorskich policjantów w miniony piątek nie pozwoliły na przeprowadzenie nielegalnych wyścigów samochodowych w powiecie kamieńskim. Kontrole kilkudziesięciu aut wyeliminowały z dalszej jazdy między innymi kierującego po narkotykach, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Policyjne kontrole pojazdów miały przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzeniu nielegalnych wyścigów. Doświadczenia nie tylko z naszego regionu, ale także z kraju pokazują, że tego rodzaju wydarzenia stwarzają niestety nawet śmiertelne zagrożenie dla ich uczestników jak i tych którzy je obserwują.

22 maja br. po południu grupa osób chciała przeprowadzić nielegalne wyścigi na terenie nieczynnego lotniska w powiecie kamieńskim. Po uzyskaniu takich informacji policjanci z kilku powiatów, koordynowani przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie, przeprowadzili kontrole pojazdów na drogach dojazdowych jak i na terenie wyznaczonym do wyścigu na ¼ mili, nie dopuszczając do nielegalnego wydarzenia.

W efekcie naszych sprawdzeń ustalono, że jeden z kierowców prowadził po środku odurzającym i bez uprawnień, w stosunku do innych osób nałożono w sumie 14 mandatów karnych, a w jednym przypadku zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.


zespół prasowy KWP Szczecin

Powrót na górę strony