Aktualności

Długi czerwcowy weekend trwa - uważajmy na drodze, dbajmy o siebie i innych

Długi weekend trwa, pogoda dopisuje, wiele osób odpoczywa nad wodą. Zachodniopomorscy policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Pamiętajmy aby uważać na siebie i innych.

Bieżący rok jest wyjątkowy pod względem nałożonych różnego rodzaju obostrzeń podczas naszego przebywania w przestrzeni publicznej. Wynika to z obecnie panującej sytuacji epidemicznej w kraju i na świecie, dlatego nie możemy zapominać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Ze względu na panującą epidemię należy pamiętać, by podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu przestrzegać obowiązku utrzymania co najmniej 2-metrowego dystansu pomiędzy osobami, chyba, że wszyscy mają zasłonięte usta i nos. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy także poruszania się środkami transportu zbiorowego, przebywania w obiektach handlowych, usługowych czy na targowiskach.

Należy pamiętać, że obowiązek ten dotyczy również m.in. parków, zieleńców, promenad, bulwarów, plaż, miejsc postoju pojazdów i parkingów leśnych w przypadkach braku możliwości zachowania co najmniej 2 m odległości od przebywających w tych miejscach osób.

Przypominamy również, aby zgodnie z polskim prawem nie spożywać alkoholu w miejscach publicznych takich jak ulice, place czy parki, chyba, że są tam wyznaczone do tego miejsca, np. ogródki restauracyjne.

Podczas wypoczynku nad wodą zwróćmy szczególną uwagę na dzieci bawiące się na brzegu i w wodzie, pływajmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, a wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy wcześniej ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy taki jak: koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu.

Na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło w ciągu dwóch dni  do trzech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne, nikt na szczęście nie zginął. Do tej pory policjanci zatrzymali ponad 34 nietrzeźwych kierujących.


Zespół prasowy KWP/Biuro Prewencji KGP

  • policja wodna