Długi czerwcowy weekend za nami – podsumowanie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Długi czerwcowy weekend za nami – podsumowanie

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy na zachodniopomorskich drogach było więcej patroli drogówki, które czuwały na bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowały kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Od początku długiego weekendu (tj. od środy 10.06.2020 r.) na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 15 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 15 zostało rannych. Policjanci odnotowali 276 kolizji drogowych i zatrzymali 100 kierujących na podwójnym gazie oraz 22 po zażyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Do najtragiczniejszych  w skutkach wypadków doszło w Szczecinie oraz w Policach.  W sobotę nad ranem w Szczecinie na Rondzie Olszewskiego kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcji tramwajowej. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 40- letnia pasażerka.  Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Pogodna pod nadzorem prokuratury.

W niedzielę nad ranem w Policach kierujący motocyklem 30- letni mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety motocyklista zginął na miejscu. Tą sprawą zajmują się policjanci z Polic i prokuratura.

Pomimo nieustannych apeli oraz szeroko prowadzonych działań profilaktycznych, podczas czerwcowego  długiego weekendu na zachodniopomorskich drogach zatrzymano 100 kierujących pod wpływem alkoholu, 19 po spożyciu alkoholu i 22 kierujących  pod wpływem środków odurzających.

Za nami pierwszy długi czerwcowy weekend a przed nami niebawem wakacje  i początek wyjazdów na upragnione urlopy. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo na drogach,  aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji.

http://koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/33962,Weekendowe-kontrole-koszalinskiej-drogowki.html

http://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/33968,Podsumowanie-dlugiego-weekendu-w-Szczecinie.html


Zespół Prasowy KWP /AG

 

  • kierowanie ruchem