Aktualności

Skazany w trybie przyspieszonym

Data publikacji 15.04.2016

Przypadkowi świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu 58-letniemu kierowcy mercedesa, który przed policjantami ukrył się w zaroślach. Ujęty sprawca usłyszał zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz znieważenie mundurowych. Wczoraj stargardzki sąd skazał oskarżonego w trybie przyspieszonym.

W miniony wtorek około godz. 20.00 przypadkowi świadkowie na drodze z Suchania do Krąpiela dostrzegli jadącego zygzakiem mercedesa. Nie pozostając obojętnym na tę sytuację poruszali się za podejrzewanym i w rejonie Brudzewic, kiedy tylko nadarzyła się okazja zatrzymali pojazd uniemożliwiając dalszą jazdę mężczyźnie. Zabrali również kluczyki od mercedesa i powiadomili policję.

Mężczyzna ten szybko oddalił się z miejsca zdarzenia i ukrył kilkaset metrów dalej, ale współpraca policji ze świadkami pozwoliła odnaleźć leżącego w zaroślach za konarem 58-letniego mieszkańca gminy Stargard.

Już od samego początku mundurowi wyczuli od zatrzymanego wyraźną woń alkoholu, ale podejrzewany nie poddał się badaniu stanu trzeźwości. W tej sytuacji konieczne były badania krwi, które wykazały blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 58-letni kierowca podczas interwencji będąc agresywnym i wulgarnym, zadał cios ręką naruszając nietykalność funkcjonariusza i swoim zachowaniem znieważył mundurowych.

Śledczy rozpoznając sprawę w trybie przyspieszonym mężczyźnie zatrzymanemu w policyjnym areszcie przedstawili stosowne zarzuty, a wczoraj sąd skazał oskarżonego na rok pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata, zakaz kierowania pojazdów przez 3 lata, świadczenie pieniężne w wysokości 6 000 złotych oraz poniesienie kosztów sądowych.


podkom. Łukasz Famulski

Powrót na górę strony