Aktualności

Podawał się za policjanta okazując falsyfikat legitymacji

Data publikacji 15.04.2016

Kołobrzescy mundurowi zatrzymali 56- latka, który wynajmując kwaterę w kurorcie podawał się za funkcjonariusza Policji. Przypadkowo poproszony o podjęcie interwencji okazał falsyfikat legitymacji służbowej i awanturował się z nietrzeźwym mężczyzną.

Jak się później okazało sam miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Łodzianin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zagrożony karą do 1 roku pozbawienia wolności.


Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu został zaalarmowany przez mieszkańca Kołobrzegu, iż na terenie dworca nietrzeźwy mężczyzna podaje się za policjanta i przeprowadza interwencje. Natychmiast w to miejsce wysłano patrol. Świadkowie wskazali 56- letniego łodzianina, który przyjechał na kwaterę do Kołobrzegu  i wynajmującym lokal oświadczył, że jest policjantem.

Kiedy właściciel lokalu poprosił go o pomoc wobec  awanturującego się mężczyzny, podający się za  funkcjonariusza bez wahania przystąpił do działania. 56- latek okazał dokument przypominający legitymację i poinformował, że jest policjantem. Między mężczyznami doszło do awantury. Świadkowie tego zajścia widząc, że łodzianin jest nietrzeźwy  nabrali podejrzeń co do autentyczności okazywanych przez niego dokumentów i samej interwencji. Zaniepokojeni całą sytuacją wezwali patrol policji.


Kołobrzescy funkcjonariusze wyczuli od 56- latka silną woń alkoholu z ust. Badanie wykazało, że łodzianin miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a fałszywa legitymacja, którą się posługiwał zabezpieczona jako dowód w sprawie.

Po wytrzeźwieniu  mężczyzna usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza Policji poprzez okazanie falsyfikatu legitymacji służbowej  i podjęcie interwencji. Za popełniony czyn  kodeks karny przewiduje karę do  do 1 roku pozbawienia wolności.

O jego dalszych losach zadecyduje sąd.


st. asp. Irena Kornicz

Powrót na górę strony