Aktualności

Poszukiwany włamywał się do domów na Prawobrzeżu

Data publikacji 15.04.2016

Kryminalni ze Szczecina zatrzymali 58-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze wytypowali go również do kilku kradzieży z włamaniem do domów mieszczących się na terenie Prawobrzeża.

Policjanci udowodnili mu cztery tego typu przestępstwa zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna już trafił za kratki, ma do odbycia 4 lata pozbawienia wolności.


Policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Szczecinie ustalali miejsca pobytu 58– latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec powiatu gryfickiego wiedząc, że jest wydany za nim list gończy często zmieniał  mieszkania chcąc w ten sposób uniknąć zatrzymania.


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie sprawdzali wszystkie wytypowane przez siebie miejsca, gdzie mógłby ukrywać się przed organami ścigania. Policjanci wpadli na jego trop i zatrzymali mężczyznę w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Szczecinie. 58–latek nie krył zaskoczenia, kiedy po otwarciu drzwi zobaczył nieumundurowanych funkcjonariuszy, okazujących policyjne odznaki.


Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wtedy jeszcze nie wiedział, że policjanci  dysponują materiałem dowodowym pozwalającym postawić mu zarzuty za kradzieże z włamaniem do domów na Prawobrzeżu. Podczas przeszukania pomieszczeń, które zajmował 58 – latek kryminalni zabezpieczyli  przedmioty pochodzące z  tych przestępstw.


Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna  przestępczym procederem zajmował się od początku 2016 roku i swoją działalnością spowodował straty wynoszące kilkanaście tysięcy złotych. 58- latek usłyszał 4 zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności, przyznał się do zarzucanych mu czynów.


Kryminalni odzyskali większą część ukradzionego mienia i wkrótce trafi ono do prawowitych właścicieli. Podejrzany znany jest Policji, wcześniej notowany był za podobne przestępstwa i właśnie do jednej z takich spraw poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości.


58- latek trafił do aresztu, ma do odbycia 4 lata pozbawienia wolności. Za ostatnie kradzieże z włamaniem odpowie wkrótce przed sądem.


st. asp. Irena Kornicz

Powrót na górę strony