Aktualności

Policyjna grupa „SPEED” z wałeckiej drogówki we współpracy ze szczecińskimi policjantami, odzyskała skradzione Audi

Data publikacji 27.07.2020

Wałeccy policjanci z grupy Speed odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód marki Audi A4, którego wartość szacowana jest na 13 tys. euro. W tej sprawie mundurowi współpracowali z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 48- letni mieszkaniec Szczecina usłyszał już zarzut a o jego losie zdecyduje teraz sąd.

Błyskawiczne działanie wałeckich policjantów z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, doprowadziło  do odzyskania samochodu skradzionego z terenu Niemiec. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicy Wałcza przez mundurowych, którzy tego dnia sprawdzali prędkość kierujących jaki dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących.

Jak  ustalili funkcjonariusze, audi  zostało skradzione w Niemczech.  Za kierownicą tego pojazdu siedział 48 - letni mieszkaniec Szczecina, który  został zatrzymany w policyjnym areszcie.  
Policjanci z Wałcza poprzez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji powiadomili stronę niemiecką  o odzyskaniu Audi.  


Funkcjonariusze  z Wałcza wyjaśniają udział kierującego  w kradzieży tego samochodu.  48- latek usłyszał już zarzut paserstwa. Za co  może grozić do 5 lat pozbawiania wolności.
Prokurator zastosował wobec sprawy środek zapobiegawczy w postaci  policyjnego dozoru.

asp.  Beata Budzyń

  • skradzione audi
Powrót na górę strony