Policjant po służbie zatrzymał podpalacza - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał podpalacza

Wczoraj tj. 27.07.2020 roku około godziny 19:00 w miejscowości Nawodna policjant po służbie zatrzymał sprawcę podpalenia.

Asp. szt. Jacek Jakubik, Kierownik Refetaru Dochodzeniowo Śledczego Komisariatu Policji w Chojnie podróżował swoim prywatnym samochodem drogą pomiędzy miejscowościami Lisie Pole – Nawodna. W pewnym momencie zauważył na poboczu pojazd marki Renault oraz młodego mężczyzne, który biegł przez pobliskie pole. Mężczyzna ten wsiadł do swojego pojazdu, po czym szybko ruszył w kierunku miejscowości Nawodna. Gdy asp. szt. Jakubik podjechał bliżej, spojrzał w kierunku, z którego biegła osoba i  zauważył palącą się prawą ścianę sterty ułożonej ze słomianych balotów. Policjant natychmiast pojechał za pojazdem.

W miejscowości Nawodna funkcjonariusz zauważył jak pojazd wjeżdza na jedną z posesji, po czym wysiada z niego młody meżczyzna nerwowo zamykając bramę wjazdową. Wtedy to asp. szt. Jakubik natychmiast zatrzymał swój pojazd, podbiegł do posesji, na której znajdował się mężczyzna, okazał legitymacje służbową oraz wydał polecenie, aby ten się zatrzymał. Młodzieniec początkowo był zaskoczony. Policjant wyjaśnił o co chodzi. Po chwili mężczyzna przyznał się do podpalenia sterty lecz nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił.

O podjętych czynnościach oraz o podpaleniu Kierownik Referatu Dochodzeniowo Śledczego niezwłocznie poinformował dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie, który zawiadomił odpowiednie służby, a także skierował na miejsce załogę Policji. Patrol  w celu przewiózł sprawcę podpalenia do KP w Chojnie. 22 - letni mężczyzna został zatrzymany, natomiast w danej sprawie toczy się postępowanie.