SPEED w trosce o podróżujących - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

SPEED w trosce o podróżujących

Policyjna grupa SPEED z wałeckiej jednostki prowadziła działania pod kątem bezpieczeństwa podróżnych. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy dopuścili się naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Działania kontrolne autobusów trwały cały dzień. Policjanci z wałeckiej policyjnej grupy SPEED zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia podróżujących osób, stan techniczny pojazdu, sprawdzali trzeźwość kierujących i prędkość z jaką porusza się pojazd.

Pomimo, że działania skierowane były przede wszystkim na kierowców autobusów, policjanci wykonywali także swoje codzienne zadania i zwracali uwagę również na inne pojazdy.

Krótko po rozpoczęciu działań funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy dopuścili się naruszenia przepisów ruchu drogowego. Trzech z nich to kierowcy autobusów (dwóch autobusów wycieczkowych i jeden dalekobieżnego), a czwarty z „piratów drogowych” nie stosował się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Kontrole prowadzone były na dwóch drogach krajowych biegnących przez Wałcz i jednej z czterech wojewódzkich. Wszyscy kierowcy autobusów przekroczyli dozwoloną prędkość, w terenie zabudowanym. Pierwszy z nich na ul. Kołobrzeskiej nieopodal szpitala, na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, jechał z predkością 82 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. i „wzbogacił” swoje konto o 6 punktów karnych. Pozostali kierowcy autobusów przekroczyli prędkość o 22 i 24 km/h, obaj otrzymali grzywnę wysokości 100 zł i 4 pkt. karne.

Natomiast kierowca, który nie stosował się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa otrzymał mandat wysokości 100 zł i 2 pkt. karne.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Zawód kierowcy autobusu wymaga dużej odpowiedzialności, doświadczenia za kierownicom i posiadania umiejętności technicznych. Natomiast wszyscy kierujący muszą przestrzegać przepisów drogowych., dbając o bezpieczeństwo swoje i innych.