XIII Edycja Turnieju Charytatywnego Tenisa Ziemnego

Data publikacji 31.08.2020

W dniach 28 - 29 sierpnia 2020 r. na kortach przy ul. Sikorskiego 1 w Kołobrzegu odbył się Charytatywny Turniej Tenisa Ziemnego Par Deblowych Puchar Komendanta Głównego Policji.

Turniej zorganizowany został po raz trzynasty. Co roku uczestniczą w nim przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, samorządowcy, ludzie świata kultury i sztuki, nauki, sportowcy, seniorzy mundurowi oraz wieloletni sympatycy tej wyjątkowej inicjatywy.

W pierwszym dniu odbył się turniej o Puchar Komendanta Głównego Policji w parach deblowych oraz mixtach. Wieczorem podczas uroczystej kolacji, odbyła się zbiórka środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach, zorganizowana dzięki życzliwym darczyńcom, którzy podarowali na rzecz Fundacji na cenne przedmioty – znanym tenisistom, piłkarzom, artystom oraz firmom i osobom prywatnym. Ogólnopolską Fundację opiekującą się rodzinami policjantów, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych, zasiliła także prowadzona w trakcie trwającego turnieju kwesta. W tym roku uzyskano w sumie 14 700 zł. Środki przekazane na konto Fundacji w całości będą przeznaczone na realizację celów statutowych.

W trakcie Turnieju, uczestnicy i zaproszeni goście mieli okazję m.in. delektować się przygotowanymi przez najlepszych kołobrzeskich kucharzy lokalnymi specjałami.

Kolejny dzień to kontynuacja współzawodnictwa tenisowego oraz piknik z pokazem sprzętu policyjnego.

Puchar Komendanta Głównego Policji w Kategorii Par Deblowych zdobyli Artur Gruszczyński i Ryszard Szczepanik. Na drugim miejscu podium uplasowali się Andrzej Sagan i Dariusz Rudy.

Puchar Komendanta Głównego Policji w Kategorii Mixty zdobyła para Joanna Joop i Wiesław Beszczyński. Drugie miejsce zajęli Eliza Wójcik, Dariusz Wójcik a trzecie Eliza Ciechanowicz i Paweł Zbyszewski.

Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg wywalczyła para Wojciech Dąbrowski i Dariusz Biel, drugie miejsce zajęli Rafał Łysakowski i Tomasz Sobczak, trzecie – Janusz Żmurkiewicz i Krzysztof Bobala, a czwarte Andrzej Diakun i Arkadiusz Hołda.

Współorganizatorem XIII edycji Charytatywnego Turnieju Tenisa Ziemnego jest Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa zachodniopomorskiego oraz Stowarzyszenie Seniorów Mundurowych.