Aktualności

Policjant oddał strzał ostrzegawczy zatrzymując sprawcę rozboju

Data publikacji 10.05.2016

Policjanci z I komisariatu w Koszalinie zatrzymali w pościgu mężczyznę, sprawcę rozboju, który przewrócił i kopał 28-latka, a następnie ukradł portfel z całą jego zawartością. Podejrzany już usłyszał zarzut zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności, a dziś sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na jednej z  koszalińskich ulic. W godzinach porannych, 28-letni mężczyzna jak co dzień wyszedł z psem na dwór. W pewnym momencie, podczas spaceru minął się z nieznajomym mu mężczyzną, na którego jego pies zaszczekał. W związku z tym, między mężczyznami doszło po wymiany zdań. W pewnym momencie, 30-latek bez żadnej przyczyny przewrócił pokrzywdzonego i zaczął kopać go po głowie i całym ciele. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna stracił przytomność. Sprawca wykorzystując stan mężczyzny ukradł my portfel i pieniądze w kwocie 400 zł.

    
Świadkiem zdarzenia by przypadkowy przychodzień, który natychmiast zadzwonił na Policę. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie na wskazane miejsce skierował wszystkie podległe patrole policji. Dzięki podanemu szczegółowemu rysopisowi, już w parę minut po zdarzeniu patrol z  Komisariatu I Policji w Koszalinie zobaczył mężczyznę uciekającego między ulicami.  Policjanci natychmiast udali się w pościg  za nim. Mimo wzywania go do zatrzymania się, mężczyzna w ogóle nie reagował. Funkcjonariusze wielokrotnie w jego stronę wydawali okrzyki "Stój, Policja! Stój, bo strzelam! Ale mężczyzna uciekał dalej. Wobec powyższego policjant wyjął broń i oddał jeden strzał ostrzegawczy w powietrze. Tym sposobem mundurowi zatrzymali sprawcę rozboju.


30-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu, został on przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut za dokonanie rozboju. Przestępstwo to  zagrożone jest łączną karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj 30-latek został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

 

st. post. Beata Gałka