Aktualności

Dozór za ugodzenie nożem

Data publikacji 10.05.2016

Zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych usłyszał 25-letni sprawca, który na szczęście niezagrażające życiu rany nożem zadał swojemu 34-letniemu bratu. Podejrzany, któremu zgodnie z kodeksem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, trafił pod dozór Policji.

W minioną sobotę wieczorem stargardzcy policjanci wezwani zostali do Ińska, gdzie według zgłoszenia w jednym z domów doszło do ugodzenia nożem. Jak się okazało zgłaszającym był czekający na przyjazd policjantów sam sprawca, który po awanturze z bratem zadał mu dwa ciosy nożem.

Na miejsce pierwsi dotarli funkcjonariusze z miejscowego Posterunku Policji, którzy natychmiast udzieli pierwszej pomocy rannemu 34-latkowi i zatrzymali 25-letniego sprawcę uszkodzenia ciała. Pokrzywdzony z obrażeniami przetransportowany został do szpitala, natomiast podejrzewany do czasu wytrzeźwienia trafił do policyjnego aresztu. Obaj mężczyźni w organizmie mieli ponad dwa promile alkoholu.

Śledczy przeprowadzili również oględziny, ustalili świadków i zabezpieczyli ślady, a analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła przedstawić sprawcy dwa zarzuty z kodeksu karnego. Za kierowanie gróźb oraz uszkodzenie ciała 25-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

podkom. Łukasz Famulski/AG

Powrót na górę strony