Kolejne działania z wykorzystaniem policyjnego drona - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kolejne działania z wykorzystaniem policyjnego drona

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Policach przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczna droga nr 115” przy użyciu drona. To kolejne już tego typu działania zachodniopomorskiej Policji wymierzone w piratów drogowych.

Operatorzy drona obserwowali na żywo nieprawidłowe zachowania kierowców, a następnie przekazywali informacje do konkretnego patrolu policji, który zatrzymywał osoby łamiące obowiązujące przepisy.

W trakcie trwania działań bezzałogowy statek powietrzny zarejestrował 12 kierowców, którzy popełnili wykroczenia takie jak wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej, wyprzedzanie na skrzyżowaniu czy niezgodny z przepisami przewóz materiałów sypkich na pojazdach typu wywrotka, które nie były dopuszczone do ruchu w wyniku wcześniejszego zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Policjanci łącznie nałożyli 14 mandatów karnych na kierowców samochodów osobowych, motocykli i pojazdów ciężarowych.

Zachodniopomorska policja będzie regularnie przeprowadzała tego typu działania na terenie całego województwa. Głównym celem jest wykorzystywanie tego typu sprzętu w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami drogowymi, tam gdzie do tej pory policja miała ograniczone możliwości przeprowadzania kontroli.

W dalszym ciągu pozostaje nam apelować o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

 

kom. Mateusz Mićko

  • dron na trawie w tle policjanci
  • policjant - operator drona, z wizjerem w dłoniach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.68 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.05 MB
  • 9.52 MB
  • 11.19 KB