Majowy weekend - podsumowanie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Majowy weekend - podsumowanie

Pierwszy weekend majowy za nami. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

W okresie od 30 kwietnia do 03 maja 2021 r. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 8 wypadków drogowych w których 9 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła.

W porównaniu do roku ubiegłego tj. 30 kwietnia – 03 maja 2020 r. nastąpił wzrost liczby wypadków drogowych o 5, wzrost liczby osób zabitych o 1 oraz wzrost liczby osób rannych. Policjanci zostali wezwani do 152 kolizji drogowych, których było nieznaczenie więcej niż w roku ubiegłym.

Kontrole trzeźwości, to jeden z priorytetów pracy Policji. Każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, mundurowi wyjeżdżają na drogi sprawdzać kierowców.

W długi weekend policjanci zatrzymali 67 kierujących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu (w 2020 roku ujawniono 72 kierujących).

W analizowanym okresie 2021 nie było wypadków drogowych w udziałem nietrzeźwych kierujących oraz pieszych.

Czytaj też: