Aktualności

Odznaczenia dla zasłużonych i mianowanie na pierwszy stopień oficerski Policji

Data publikacji 19.06.2021

18 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji na pierwszy stopień oficerski.

Z uwagi na sytuację pandemiczną promocje oficerskie odbywają się w komendach wojewódzkich Policji. To pierwsza taka uroczystość przy ulicy Małopolskiej w Szczecinie.

W uroczystym apelu udział wziął Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan, kadra kierownicza zachodniopomorskich jednostek, w których służą młodzi oficerowie oraz przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego asp. szt. Marian Boguszyński.

W pierwszej części uroczystej zbiórki 15 funkcjonariuszy odebrało odznaczenia państwowe. Pan Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski oraz nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wręczyli wyróżnionym złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz odznaki „Zasłużony Policjant”, nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeden z emerytowanych funkcjonariuszy, Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał Odznakę Honorową „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej” .

Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na pierwszy stopień oficerski. Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, województwo zachodniopomorskie zyskało 44 nowych oficerów Policji.

W słowach skierowanych do policjantek i policjantów nadinsp. Tomasz Trawiński podkreślał jak ważny jest to dzień, nie tylko dla nich samych, ale dla całej policyjnej formacji i garnizonu zachodniopomorskiego. Dzięki zdobytym szlifom młodzi oficerowie będą mogli awansować na wyższe stanowiska, a tym samym przekazywać swoją wiedzę i służyć doświadczeniem młodszym funkcjonariuszom.

Wojewoda Zachodniopomorski i Komendant Wojewódzkiego Policji w Szczecinie gratulowali wyróżnionym odznaczeń i nominacji, życząc „ policyjnego szczęścia”, dalszych sukcesów i satysfakcji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Wszystkim odznaczonym i mianowanym serdecznie gratulujemy.

 

zespół prasowy KWP w Szczecinie

 • wręczenie aktów mianowania na na pierwszy stopień oficerski Policji
 • Wojewoda Zachodniopomorski i Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wręczają akty mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji
 • oddanie honoru podczas wręczania aktu mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji
 • Wojewoda Zachodniopomorski i Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wręczają akty mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji
 • Wojewoda Zachodniopomorski i Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podczas uroczystszego apelu
 • Przemówienie Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego
 • przemówienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasza Trawińskiego
 • zdjęcie grupowe odznaczonych i mianowanych
 • odznaczeni zasłużeni funkcjonariusze
 • przemówienie Wojewody Zachodniopomorskiego
 • odbieranie aktów mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji
 • mianowanie na pierwszy stopień oficerski Policji
Powrót na górę strony