Aktualności

Areszt za rozbój z użyciem noża w salonie gier

Data publikacji 19.05.2016

Policjanci ze Szczecinka ustalili i zatrzymali mężczyznę, który napadł na pracownicę lokalu z automatami do gier. Kilka dni później został on namierzony i rozliczony, a wczoraj sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Szczecinku w salonie gier miał miejsce napad rabunkowy. Z relacji pokrzywdzonej pracownicy wynikało, że do lokalu wszedł młody mężczyzna, który następnie podszedł do niej i przyłożył jej nóż do szyi. Grożąc zranieniem zażądał wydania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Sprawca ukradł kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy po czym z miejsca zdarzenia odjechał rowerem.

Policjanci zostali powiadomieni zaraz po zdarzeniu. Na miejscu napadu pojawiała się grupa dochodzeniowo-śledcza. Przeprowadzone zostały oględziny, zabezpieczono ślady kryminalistyczne i monitoring. Policjanci ustalali również świadków  oraz osoby mogące mieć informacje na temat zdarzenia.

Po kilkudniowych poszukiwaniach sprawcy, został on zidentyfikowany i namierzony. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Szczecinka, który został zatrzymany w miniony poniedziałek nad ranem. Po przedstawieniu zarzutów rozboju mężczyzna został przesłuchany, a sprawa ostatecznie trafiła  do sądu. Wczoraj zapadła decyzja o aresztowaniu sprawcy na trzy miesiące. Podejrzanemu 25-latkowi maksymalnie grozi do 12 lat niepozbawiania wolności.

 

podkom. Mirosława Rudzińska

Powrót na górę strony