BEZPIECZNIE NAD MORZE – trasy alternatywne 2021 - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

BEZPIECZNIE NAD MORZE – trasy alternatywne 2021

Wybrzeże Morza Bałtyckiego dla wielu osób stanowi miejsce wypoczynku wakacyjnego, dlatego też w miesiącach letnich drogi naszego regionu są mocno obciążone poprzez wzmożony ruch na trasach prowadzących do miejscowości nadmorskich. Policja zachodniopomorska mając na uwadze oczekiwania społeczne w tym obszarze po raz kolejny postanowiła wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie kontynuować kampanię pn. „Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne”.

Mapa z trasami alternatywnymi zawiera informacje o najbardziej dogodnych możliwościach dojazdu oraz powrotu z miejscowości nadmorskich, miejscach występowania utrudnień w ruchu, zatorów spowodowanych robotami drogowymi i miejscach obsługi podróżnych. Skorzystanie z tych wskazówek pomoże nam na jak najmniej kłopotliwe i co najważniejsze - bezpieczne dotarcie do celu.
Wszystkie jednostki Policji z terenu naszego województwa otrzymały mapki, które następnie będą przekazywane przez policjantów kierowcom na trasach prowadzących nad morze.  Zachęcamy do korzystania z map jednak nie zapominajmy, że sami powinniśmy odpowiednio przygotować się do podróży. Nie wyruszajmy na trasę gdy jesteśmy zmęczeni czy niewyspani. Nie mniej ważne jest przygotowanie pojazdu do podróży; jego stan techniczny, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych czy obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie takie  jak apteczka i kamizelka odblaskowa.
Szczegółowe informacje o warunkach drogowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

kom. Mateusz Mićko /RD KWP Szczecin

Pliki do pobrania

  • 8.12 MB