Aktualności

Wykroczenia drogowe - w obiektywie policyjnego drona

Data publikacji 27.08.2021

Wakacje dobiegają końca, a zachodniopomorscy policjanci nadal czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących urlopowiczów. Aby skuteczniej zwalczać drogowe piractwo i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim poruszającym się po drogach, kolejny raz użyliśmy drona.

W tym tygodniu takie kontrole przeprowadziliśmy w powiatach kamieńskim i gryfińskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie z kolegami z miejscowych komend powiatowych sprawdzali przestrzeganie przepisów na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Wiejkowo oraz na DK 31 w Dębogórze.
Kamera drona szybko ujawniła nad S-3 12 wykroczeń. W większości kierowcy  nie stosowali się do znaku: „linia podwójna ciągła” i „linia jednostronnie przekraczalna”.
Inne przewinienia kierowców to nie przestrzeganie znaku "kierunkowego do skręcania” i korzystanie z tzw.  „powierzchni wyłączonej ” z ruchu, co jest zabronione.
Wśród tych niechlubnych kierowców był mężczyzna, który spowodował zagrożenie na drodze, wyprzedzając na tzw. trzeciego.


Z kolei na drodze krajowej nr 31 policjanci zaobserwowali nieodpowiedzialnych kierujących wyprzedzających na skrzyżowaniu, niestosujących się  także do znaku  podwójnej  i pojedynczej linii ciągłej oraz kierujących, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy (na wideo można to wykroczenie zaobserwować u kierującego autobusem).
Wszyscy kierowcy, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenia i zostali ukarani mandatami karnymi. W jednym przypadku policjanci pouczyli sprawcę wykroczenia.

 

mł.asp. Katarzyna Jędruch RD KWP Szczecin

Film wykroczenia_dron.mp4

Pobierz plik wykroczenia_dron.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.81 MB)

Pliki do pobrania

  • 15.96 KB
Powrót na górę strony