Aktualności

Podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę aresztowany

Data publikacji 01.06.2016

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Choszcznie zatrzymany w ubiegłą sobotę przez choszczeńskich policjantów 32-latek podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do tragicznego wypadku doszło krótko po północy 28 maja bieżącego roku na ulicy Niepodległości w Krzęcinie. 32-letni mieszkaniec Choszczna kierując samochodem marki Volkswagen nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie zachowując należytej ostrożności i nienależycie obserwując przestrzeń na drodze przed pojazdem potrącił znajdującego się na jezdni 23-letniego mężczyznę, który wskutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć. Podejrzany o spowodowanie wypadku kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia i próbował zacierać ślady popełnionego przestępstwa.

Choszczeńscy policjanci na podstawie przeprowadzonych na miejscu zdarzenia czynności ustalili tożsamość kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany po ośmiu godzinach od wypadku. Przedstawiono mu zarzut z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk tj. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Jakub Zaręba/AG

Powrót na górę strony