Aktualności

Kara 8 miesięcy ograniczenia wolności za znieważenie policjantów

Data publikacji 07.06.2016

Za znieważenie funkcjonariuszy policji podczas wykonywania czynności służbowych 39 – letni mieszkaniec powiatu Pyrzyckiego odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym. Mężczyzna usłyszał wyrok skazujący go na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności i odpracowanie 20 godzin miesięcznie na cele społeczne.

W ubiegła tygodniu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, odbywających  na terenie powiatu pyrzyckiego adaptację zawodową zostali wysłani  na interwencję w miejscu publicznym. Na jednym z osiedli w Pyrzycach miało dochodzić do spożywania alkoholu i głośnego zachowywania się tam grupy osób. Policjanci na miejscu zastali trzech mężczyzn. Jeden z nich, kiedy zauważył podchodzący do nich umundurowany patrol  zaczął wykrzykiwać w ich stronę słowa powszechnie uznawane za obelżywe.  Ponadto próbował uderzyć jednego z interweniujących policjantów.


Młodzi funkcjonariusze  zatrzymali 39 – latka i doprowadzili go do jednostki policji. Tam przebadano mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się , że 39 – latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  


Agresywny mieszkaniec powiatu pyrzyckiego  został zatrzymany i trafił do policyjnego  aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty a następnie w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem. Sędzia  po zapoznaniu się z aktami sprawy uznał 39 – latka winnym zarzucanego mu czynu i wydał wyrok skazujący go  na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności oraz odpracowanie 20 godzin miesięcznie na rzecz instytucji użytku publicznego a także zapłacenia zadość uczynienia na rzecz znieważonych funkcjonariuszy.

 

st. sierż. Marcelina Pałaszewska / IK

Powrót na górę strony