Aktualności

Łobescy policjanci uratowali mężczyznę przed wyziębieniem

Data publikacji 28.12.2021

W miniony, świąteczny weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie otrzymał informację o mężczyźnie, który idąc do domu zasłabł i leży w śniegu. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych został odnaleziony i udzielono mu pomocy.

Taka informacja trafiła do policjantów w sobotę wieczorem. Mężczyzna zdołał powiedzieć, jak się nazywa, lecz nie wiedział gdzie się znajduje. Dzięki doświadczeniu dyżurnego, który doskonale zna okolicę, ustalono skąd potrzebujący pomocy może pochodzić. Szybko wysłano patrol w okolice drogi, która prowadzi do miejsca zamieszkania mężczyzny. Utrudnieniem było to, że droga ta jest pośród lasów i pól. Funkcjonariusze odnaleźli 57-letniego mieszkańca gminy Łobez, który leżał na śniegu i był bardzo zziębnięty. Z uwagi na wychłodzenie organizmu, został  zabrany do szpitala na badania.

Przypominamy, że podczas zimy oraz niskich temperatur panujących na zewnątrz należy być wyczulonym na drugiego człowieka. Dzięki empatycznej postawie można komuś pomóc, a nawet uratować życie.

kom. Magdalena Rymszewicz

Powrót na górę strony