Zatrzymani za rozbój - udowodniono im kolejne przestępstwa - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zatrzymani za rozbój - udowodniono im kolejne przestępstwa

Data publikacji 16.06.2016

Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali 2 osoby podejrzewane o dokonanie rozboju na 26- letnim mieszkańcu naszego miasta. Sprawcy kopali i bili pałką teleskopową poszkodowanego po całym ciele a następnie ukradli mu portfel z dokumentami, pieniędzmi i telefon komórkowy. Obaj podejrzewani trafili do policyjnego aresztu.Po zebraniu materiału dowodowego 42 i 38 - latek usłyszeli zarzut rozboju . Ponadto policjanci udowodnili im jeszcze inne przestępcze czyny a sąd już zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło przedwczorajszej nocy na terenie Szczecina. Obaj mieszkańcy naszego miasta zaatakowali 26- latka. Sprawcy kopali mężczyznę  i uderzali go pałką teleskopową  po całym ciele. Kiedy poszkodowany nie miał siły się już bronić zabrali mu telefon komórkowy i portfel, w którym znajdowały się pieniądze i dokumenty. Następnie podejrzewani  uciekli z miejsca zdarzenia.


O fakcie powiadomiona została Policja. Dyżurny wysłał na miejsce patrol szczecińskich wywiadowców. Funkcjonariusze  zatrzymali  podejrzewanych o ten czyn mężczyzn. 42 i 38 - latek przewiezieni zostali do policyjnego aresztu.


W tym czasie śledczy   z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno zbierali materiał dowodowy niezbędny do postawienia zarzutów zatrzymanym. Funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia, oprócz rozboju obaj mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu włamali się do Opla Vectry  zaparkowanego na jednym z niestrzeżonych parkingów i ukradli z niego min. reflektory, kierunkowskazy , boczne lusterka, radio samochodowe, koło zapasowe i cztery koła  z alufelgami itp. Straty wycenione zostały na kwotę 2500 zł.


Pracujący nad sprawą mundurowi po zweryfikowaniu innych zdarzeń mających miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta ustalili, iż zatrzymany 38- latek  ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający  na postawienie podejrzewanemu  kolejnych dwóch zarzutów.  Dotyczyły ona ukrycia dowodu osobistego innej osoby oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.


38- latek usłyszał ostatecznie cztery  zarzuty a jego starszy wspólnik dwa.  Za popełnione przestępstwa może im nawet grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu obaj mieszkańcy Szczecina najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami. 

st. asp. Irena Kornicz