Aktualności

212 km/h po drodze wojewódzkiej 142

Data publikacji 28.02.2022

Policjanci stargardzkiej drogówki z grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który na drodze Szczecin – Chociwel, na której obowiązuje prędkość do 90 km/h mknął z prędkością 212 km/h. Pirat ukarany został mandatem w wysokości 2,500, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

W sobotę chwilę po godzinie 10 mundurowi ze stargardzkiej drogówki na potocznie nazywanej „chociwelce” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Siedzący za kierownicą 53 – latek przekroczył dozwoloną prędkość o 122 km/h. Mknął z prędkością 212 km/h. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

Powrót na górę strony