Aktualności

Areszt dla kierującego za jazdę w stanie nietrzeźwości i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 07.03.2022

Wałeccy policjanci zatrzymali 56-latka, który nietrzeźwy kierował autem. Mężczyzna posiada sądowy zakaz dożywotniego prowadzenia pojazdów. Wsiadając „za kółko” jednocześnie popełnił dwa przestępstwa. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałczu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło (3 marca br.) po północy na terenie Wałcza. Policjanci patrolujący miasto zauważyli pojazd osobowy marki Opel Corsa, który wzbudził ich podejrzenia, ponieważ kierujący jechał środkiem jezdni, przekraczał dozwoloną prędkość i najeżdżał na pobocze.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Wydobywający się od kierowcy zapach alkoholu i bełkotliwa mowa świadczyły o jego nietrzeźwości. Badanie potwierdziło ten stan. Okazało się, że 56-latek prowadził mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Przyznał policjantom, że po drodze wypił 8 piw. Mieszkaniec powiatu nakielskiego jechał z Bydgoszczy do powiatu białogardzkiego. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym przyniosło zaskakujący efekt. Mężczyzna prowadził pojazd mając orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów dożywotnio.

Wsiadając „za kółko” mężczyzna jednocześnie popełnił dwa przestępstwa: prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym i złamał zakaz sądowy. 56-latek usłyszał zarzuty i postanowieniem sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Prowadzenie samochodu pomimo prawomocnego zakazu stanowi przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 

asp. Beata Budzyń

Powrót na górę strony