Aktualności

Poszukiwany listem gończym wpadł, bo chciał zgłosić kradzież

Data publikacji 21.06.2016

Kamieńscy policjanci zatrzymali 23- latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości,ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, której dokonał w ubiegłego roku. 23- latek wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy sam został okradziony i wezwał na miejsce zdarzenia patrol policji.

Młody mężczyzna wezwał na interwencję policjantów. Zgłoszenie miało dotyczyć kradzieży, której dokonali ludzie u których 23- latek nocował. Po przyjeździe patrolu na miejsce mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że interwencja jest nie potwierdzona, ponieważ przedmioty, które rzekomo utracił zostały odnalezione.


Podczas rozmowy z mundurowymi 23- latek był bardzo zdenerwowany. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i sprawdzając go w systemie policyjnym okazało się, że jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu celem tymczasowego aresztowania. 23- latkowi zarzuca się kradzież z włamaniem, której dokonał w październiku ubiegłego roku na terenie Świnoujścia.  
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie spędzi najbliższe dni.

 

Izabela Trepko / IK

Powrót na górę strony