Aktualności

"Zagrożenia i bezpieczeństwo małoletnich w cyberprzestrzeni" - przed nami cykl szkoleń dla policjantów pionu prewencji w ramach projektu "Młodzi bezpieczni na cyfrowym placu zabaw"

Data publikacji 08.04.2022

POWER ON – "podniesienie kompetencji Policji w zakresie wsparcia ofiar przestępstw” - to program, którego głównym celem jest kompleksowe wsparcie ofiar przestępstw, ze szczególnym uwzględnieniem działań prowadzących do wsparcia ofiar handlu ludźmi i przestępczości zorganizowanej, ofiar przestępstw z nienawiści jak również ofiar zagrożeń wynikających z użytkowania internetu. Już w poniedziałek 11 kwietnia rozpocznie się w Szczecinie cykl spotkań dla policjantów pionu prewencji o istniejących zagrożeniach i bezpieczeństwie małoletnich w cyberprzestrzeni. Szkolenia te pozwolą wzmocnić dotychczasowe działania profilaktyczne podejmowane przez mundurowych wobec małoletnich, jak i wskażą dodatkowe sposoby unikania zagrożeń w Internecie.

Szkolenie to realizowane jest w ramach projektu Zachodniopomorskiej Policji pn."Młodzi bezpieczni na cyfrowym placu zabaw", będącego częścią projektu współfinansowanego z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego pn."POWER ON - podniesienie kompetencji Policji w zakresie wsparcia ofiar przestępstw".

W pierwszym etapie szkoleni będą policjanci zajmujący się profilaktyką , gdyż  to oni  jako pierwsi  mają kontakt  z najmłodszymi, którym przekazują wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych sferach życia, w tym też w cyberprzestrzeni.

W kolejnej turze wiedzę zdobędą dzielnicowi z województwa zachodniopomorskiego. Dzielnicowi mają bowiem  kontakt z mieszkańcami swojego rejonu i w zakresie  obowiązków kontaktują się z placówkami oświatowo- wychowawczymi wspierając asystentów ds. nieletnich.
Ostatnie trzydniowe szkolenie zaplanowane jest na 9 maja. Do Szczecina przyjadą wówczas naczelnicy prewencji i kierownicy rewirów dzielnicowych, którzy sprawują nadzór nad pracą pionu prewencji i jako koordynatorzy powinni posiadać także wiedze z zakresu cyberzagrożeń.

Trzydniowe szkolenia prowadzone przez specjalisatów z różnych dziedziń pozwolą na podniesienie wiedzy mundurowych w zakresie rozwoju nowowczesnych technologii, mediów społecznościowych oraz dostępności do sieci internetowej. 

 

 

Wydział Prewencji KWP w Szczecinie/kom. Anna Gembala

Powrót na górę strony