Aktualności

Noc Muzeów 2022 – zapraszamy do zabytkowego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Data publikacji 11.05.2022

W sobotę 14 maja 2022 r. odbędzie się Noc Muzeów 2022. W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie weźmie w niej udział po raz kolejny. W ramach Nocy Muzeów możliwe będzie zwiedzanie obiektu przy ul. Małopolskiej 47 w Szczecinie.

Budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wpisany jest do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Obiekt położony jest w centrum Szczecina u zbiegu ulic Małopolskiej i Teofila Starzyńskiego i składa się z zespołu budynków. Obecnie gmach przy ul. Małopolskiej 47 jest jednym z ciekawszych zabytków dojrzałego historyzmu na Pomorzu, którego formy architektoniczne wyraźnie nawiązują do pełnego i późnego północnoeuropejskiego gotyku. Neogotycki zespół budynków Prezydium Policji wzniesiono w latach 1902-1905. Obecnie odnowiony budynek jest jedną z ciekawszych architektonicznych perełek Szczecina.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania naszej komendy – obiektu, który na co dzień nie jest ogólnie dostępny. Ciekawą historię budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także szczecińskiej Policji przybliży Państwu kom. dr Marek Łuczak. Można będzie zobaczyć m.in. wyjątkowo piękną salę konferencyjną z zabytkowymi polichromiami, główny hol gmachu,dziedziniec, makietę budynku Komendy, tablicę upamiętniającą patrona Zachodniopomorskiej Policji komisarza Policji Państwowej Tadeusza Starzyńskiego oraz wysłuchać niezwykle interesującej prelekcji.

Zwiedzanie odbędzie się w czterech turach. Zapraszamy chętnych o godz. 18, 19, 20 i 21. Każda z grup może liczyć maksymalnie 40 osób. Bardzo prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem zwiedzania. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną e-mail: wks@sc.policja.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

 • zabytkowy budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie - nocą
  zabytkowy budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie - iluminacje świetlne
 • zabytkowy budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
  zabytkowy budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie - nocą
 • wejście główne do zabytkowego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
  wejście główne do zabytkowego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
 • ozdobne fasady na elewacji budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
  ozdobne fasady na elewacji budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
 • data budowy budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
  data budowy budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
 • dziedziniec Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
  dziedziniec Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Pliki do pobrania

 • 9.62 KB
Powrót na górę strony