Aktualności

Wojewódzki Turniej BRD dla uczniów szkół specjalnych

Data publikacji 12.05.2022

W dniu 11 maja 2022 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się 18 Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, zawierających 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy byli oceniani pod kątem umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda w symulowanych warunkach ruchu drogowego po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze bądź wózku tor przeszkód.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie i Komendy Powiatowej Policji w Policach pełnili rolę sędziów zawodów poszczególnych kategorii i wspierali uczestników w ich zmaganiach. Wychwankowie SOSW nr 1 w Policach uświetnili turrniej występem artystycznym zespołu muzycznego "Serca Rytm".

Klasyfikacja końcowa drużynowa:

  • I miejsce –  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach.
  • II miejsce -  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim.
  • III miejsce -  Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie.

Klasyfikacja końcowa indywidualna:

  • I miejsce – Adam Biela – SOSW nr 1 w Policach.
  • II miejsce – Oskar Chyła – SOSW nr 1 w Policach.
  • III miejsce – Kacper Karczewski - SOSW nr 1 w Policach.

Klasyfikacja końcowa drużynowa w grupie młodzieżowej:


I miejsce –  zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach oraz ex aequo Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie.

Klasyfikacja indywidualna w grupie wózki:

  • I miejsce –  Adam Biela - SOSW nr 1 w Policach.
  • II miejsce -  Oskar Chyła - SOSW nr 1 w Policach.
  • III miejsce -  Piotr Radzki - SOSW nr 1 w Policach.

Celem turnieju było podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

Organizatorami turnieju edukacyjnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym byli Polski Związek Motorowy w Szczecinie, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Laureaci zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Policach kom. Adama Śnigurowicza, Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie kom. Szymona Szymoniaka, Dyrektora SOSW nr 1 w Policach Ryszarda Budzisza, oraz przedstawicieli WORD w Szczecinie, służb Straży Pożarnej oraz ITD.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie na turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu.

kom. Mateusz Mićko RD KWP Szczecin/ sierż.szt. Anna Kaźmierczak KPP Police

Powrót na górę strony