Aktualności

Szczecińscy policjanci udaremnili próbę nielegalnych wyścigów samochodowych

Data publikacji 20.06.2022

Zatrzymanie nietrzeźwego za kierownicą z 3 promilami, który chciał wziąć udział w nielegalnych wyścigach - to jeden z efektów akcji szczecińskich policjantów. W sobotni wieczór funkcjonariusze udaremnili próbę nielegalnych wyścigów, które uczestnicy chcieli zorganizować na terenie miasta. Uwagę mundurowych zwróciły gromadzące się pojazdy na parkingu jednego z centrów handlowych.

W piątkowy wieczór kierowcy blisko 50 pojazdów różnych marek, zgromadzili się na parkingu jednego ze szczecińskich marketów. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów zachęcił uczestników z pewnością nie tylko potencjalny przypływ adrenaliny, ale również sprzyjająca pogoda. Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kierujących w wyniku czego zatrzymano ,,rajdowca na podwójnym gazie’’, który już stracił swoje prawo jazdy. Alkohol i chęć zaistnienia takiego kierowcy na ,,nielegalnym rajdzie’’ mogła skończyć się tragedią.

Wyścigi uliczne są nielegalne i policjanci z pewnością zawsze dołożą wszelkich starań, by im zapobiegać. Branie w nich udziału, świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych - to już przestępstwo. Pamiętajmy, że ruch na ulicach, gdzie odbywają się wyścigi, dla innych osób odbywa się normalnie. Pozostaje pytanie, co takiego musi się wydarzyć, by ci, którzy uwielbiają uderzenie adrenaliny, oprzytomnieli i szukali tego typu atrakcji w miejscach do tego przystosowanych?


ZKS KMP

Powrót na górę strony