Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy zakończone srogą karą

Data publikacji 19.07.2022

Szybka reakcja uczestnika ruchu drogowego zakończyła się zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy. 39-latek miał prawie trzy promile alkoholu. Reagowanie na negatywne zachowania kierujących na drodze godne jest pochwały i uznania. Nietrzeźwy kierowca odpowiadał przed sądem w postępowaniu przyspieszonym.

Odpowiedzialnością wykazał się 35-letni kierujący, który nie był obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca osobowego peugeota  jadącego przed nim może być nietrzeźwy. Mężczyzna zauważył, że pojazd jechał po całej szerokości jezdni, raz przyspieszając, a raz zwalniając. Kierowca nie zawahał się ani chwili aby interweniować i zatrzymać auto.


Jadąc za peugeotem w międzyczasie o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Wykorzystał sytuację, kiedy kierujący peugeotem zatrzymał się w Wałczu na stacji paliw, podbiegł i odebrał kierowcy kluczyki. Okazało się, że 39 -letni mieszkaniec gminy Wałcz wsiadł „za kółko” mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.


Sąd Rejonowy w Wałczu skazał nieodpowiedzialnego kierującego na karę jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej pracy, środki pieniężne wysokości 5 000 zł, zakazał mu prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.
Wobec sprawcy zajęto także mienie wysokości 12 000 zł ( pojazd marki Peugeot) na poczet przyszłych kar.


Do 35-letniego kierującego kierujemy słowa uznania.Mężczyzna wykazał się obywatelską postawą, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.
Natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Taka postawa godna jest uznania.

asp. Beata Budzyń

Powrót na górę strony