Aktualności

Policjanci z Gryfina i Wałcza otrzymali od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne

Data publikacji 03.08.2022

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy zasilą flotę zachodniopomorskiej Policji. Fundacja Enea przekazała dwie nowe e-Corsy do wsparcia działań operacyjnych. Samochody te trafią do funkcjonariuszy z Komend Powiatowych Policji w Gryfinie i Wałczu.

Dzisiaj przed budynkiem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych e-pojazdów. W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych ENEA S.A. Marcin Pawlicki, nadinsp. Tomasz Trawiński  Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, dr. Marek Jasztal Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, podinsp. Wojciech Wnuk I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu, podinsp. Radosław Purtak Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie oraz koordynator Zespołu ds. Funduszy Pomocowych KWP w Szczecinie Ewa Maślana.
Elektryczne ople corsa są przyjazne dla środowiska. Nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie oraz wygodę w codziennej eksploatacji. Pojazdy są przekazywane przez Fundację ENEA nieodpłatnie. To element działań Grupy ENEA na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których jest aktywnie zaangażowana. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej.
Przekazane elektryczne radiowozy wyposażone są w silniki o mocy 136 KM oraz baterie o pojemności 50 kWh, w optymalnym przypadku  będą mogły pokonać dystans sięgający 330 km. W samochodach znajdą się także m.in. czujniki parkowania, kamera cofania i układ wspomagania hamowania.
Z samochodu elektrycznego od Fundacji Enea korzystają już funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald oraz z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi i Komisariatu Policji w Strzelnie. Teraz kolejne dwa zasilą flotę zachodniopomorskich funkcjonariuszy.

 

Opracowano na podstawie informacji Fundacji ENEA
zespół prasowy KWP w Szczecinie

 

  • Policjanci z Gryfina i Wałcza otrzymali od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne
  • przemówienie Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego
  • przemówienie Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych ENEA S.A. Marcina Pawlickiego
  • przemówienie nadinsp. Tomasz Trawińskiego  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie
  • przekazanie kluczyków do samochodu podinsp. Wojciechowi Wnuk I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu
  • przekazanie kluczyków do samochodu podinsp. Radosławowi Purtakowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Gryfinie
  • pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości
  • Policjanci z Gryfina i Wałcza otrzymali od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne
  • Policjanci z Gryfina i Wałcza otrzymali od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne
Powrót na górę strony