Aktualności

Ćwiczenia policji wodnej z KPP Police z SAR w Trzebieży

Data publikacji 12.09.2022

W Trzebieży na Zalewie Szczecińskim odbyły się ćwiczenia, w których wzięli udział policjanci z KPP Police i ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwań i Ratownictwa (SAR).

 

Powiat policki oblewają wody między innymi Odry jak i Zalewu Szczecińskiego. Z uwagi na tak wspaniałe umiejscowienie, nie brakuje amatorów sportów wodnych w rejonie naszych akwenów. Ze względu na niesłabnącej popularności korzystania z wód na terenie powiatu polickiego, policjanci z KPP Police wraz z ratownikami SAR z Trzebieży, pod koniec sierpnia uczestniczyli w szkoleniu wodnym w zakresie współpracy służb. Szkolenie zostało podzielone na dwa etapy.

Pierwszym z nich była część teoretyczna, gdzie wykłady dla uczestników przeprowadził kapitan Bogusław Kaim z Morskiej Służby i Poszukiwań Ratownictwa w Gdyni. Kolejną częścią były ćwiczenia praktyczni, które odbyły się na wodach Zalewu Szczecińskiego. Policjanci wraz z ratownikami szkolili się między innymi z podejmowania wodnych rozbitków i osób poszkodowanych, holowania łodzi, nadawania sygnałów za pomocą środków pirotechnicznych a także doszkalali synchronizację i podpływanie. Aby uczestnicy byli przygotowana na najcięższe warunki, ćwiczenia przeprowadzono w warunkach falowania wody, które sztucznie wytwarzano łodziami SAR i policji. Zorganizowane szkolenie było niepowtarzalną okazją, żeby zacieśnić współpracę policji i ratownictwa wodnego.

Uczestnicy wymieniali się zdobytą wiedzą i umiejętnościami co przyczyni się do jeszcze efektywniejszej współpracy w przyszłości nawet w najtrudniejszych warunkach.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

 

autor filmu: st. sierż. Ernest Szafran

Powrót na górę strony