Aktualności

Kryminalni przerwali nielegalny proceder listonosza

Data publikacji 28.10.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy na oczach mundurowych przekazali sobie narkotyki. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, drugi z zatrzymanych będzie odpowiadał za udostępnianie środków odurzających, co zagrożone jest taką samą karą.

Kryminalni ze szczecineckiej komendy prowadząc działania na terenie miasta zauważyli jak znany im mieszkaniec Szczecinka przekazuje 19-latkowi przedmiot, który wyjął z kieszeni spodni. Chwilę później mundurowi zatrzymali młodych mężczyzn w związku z podejrzeniem, że mogli oni przekazać sobie narkotyki. Policyjne przeczucie szybko stało się faktem. Choć na widok funkcjonariuszy 19-latek odrzucił od siebie narkotyki nie umknęło to uwadze mundurowych. W odrzuconym zawiniątku znajdowały się niewielkie ilości marihuany.

Zarówno 19- latek, jak i o 2 lata starszy od niego kompan zostali doprowadzeni do szczecineckiej jednostki. Podczas zatrzymania 21-latka okazało się, że jest on listonoszem a narkotyków udzielał w godzinach pracy. Natychmiast po zatrzymaniu policjanci przekazali torbę pracodawcy, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
19-letniemu mieszkańcowi Szczecinka został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, taka sama kara ciąży na 21-latku, który udostępnił narkotyki młodzieńcowi.

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony