Aktualności

Podpisanie umowy z WFOŚiGW

Data publikacji 06.02.2023

Auto elektryczne i 5 hybryd typu plug-in dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dofinansowanie nowych radiowozów i termomodernizacji posterunków Policji.

Dzisiaj w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, w sali konferencyjnej, Marek Subocz Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, podpisali umowę dofinansowania w wysokości blisko 1 mln 600 tys. zł.

Wsparcie przeznaczone jest na realizacje następujących przedsięwzięć:

Zakup dwóch pojazdów o napędzie hybrydowym typu plug-in dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie;

Zakup pojazdów o napędzie hybrydowym typu plug-in dla Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie;

Zakup pojazdu elektrycznego do realizacji zadań w zakresie wsparcia logistycznego dla KWP w Szczecinie - całkowita wartość zadań 1 590 000,00 zł ;

oraz Termomodernizację budynku posterunku Policji w Tychowie i Polanowie - całkowita wartość zadań 1 173 639,96 zł. 

Całkowita wartość podpisanych umów to 2 763 639,96 zł. Jednocześnie w ramach uzyskanego dofinansowania na 2023 rok jednostka realizuje zadanie Zakup nowoczesnego oświetlenia w technologii LED dla potrzeb komórek techniki kryminalistycznej garnizonu zachodniopomorskiego.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie aktualnie dysponuje 6 samochodami hybrydowymi i 12 autami elektrycznymi dofinansowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

  • podpisanie umowy KWP w Szczecinie z WFOŚiGW
Powrót na górę strony